Őzike csoport

A mi csoportunkba járó gyerekek olyan kíváncsiak, melegszívűek és jámborak, mint az őzikék. Éppen ezért igyekszünk minél játékosabban, ötleteikre és érdeklődési körükre szabottan tervezni a mindennapjainkat, hogy még hatékonyabban készíthessük fel őket az iskolára.
A napjainkat átszövik a mesék, az énekes játékok és versek varázslatos világa, amely által a csoport tagjai szívesen bújnak egy-egy szereplő bőrébe és keltik életre őket a dramatizálás során. Mindezeken túl nagy hangsúlyt fektetünk a Teremtésvédelemre, a tágabb és szűkebb környezetük megismerésére, és a matematikai tapasztalatszerzésre is. Katolikus óvoda révén, játékos formában ismertetjük meg a gyerekekkel a Biblia tanításait a lelki percek keretein belül.
A kiegyensúlyozott, nyugodt légkörhöz hozzátartozik, hogy folyamatosan olyan helyzeteket teremtünk, amely által fejlődik az empátiájuk, toleranciájuk, beszédkészségük is.
Mivel már a legtöbben betöltötték az ötödik életévüket, egyre gyakrabban szervezünk nekik tanulmányi sétákat, kirándulásokat, amelyekkel csomó új élményben részesíthetjük őket, ezáltal is erősítve az összetartozás érzését.

Mézesné Makó Zsuzsa

tagintézmény vezető, óvodapedagógus